قدرتمند ترین ابزار تحت وب برای مدیریت و طبقه بندی عکسها، فیلم ها و فایل های صوتی

قدرتمند ترین ابزار تحت وب برای مدیریت و طبقه بندی عکسها، فیلم ها و فایل های صوتی

تاکنون، پیش آمده مجموعه‌ای از تصاویر، فیلمها، موسیقی مختلف دراختیار داشته باشید و فردی از شما بخواهد مدیای خاصی پیدا کنید؛ اما تعداد زیاد فیلم و عکس و صوت سردرگمتان کرده باشد و نتوانید تصویر مدنظر را بیابید؟ در چنین مواقعی، می‌فهمید ایجاد آرشیو مدیا برای مرتب‌کردن عکس ها، فیلم ها و دسترسی راحت‌تر به آن‌ها ضروری است.

امروزه فیلم و عکس به عنوان یکی از بهترین ابزارهای اطلاع رسانی شناخته می شود و گاه تاثیر گذاری یک مدیا از دهها سطر گزارش و آمار بیشتر است. از اینرو بخشی از فعالیتهای روزانه روابط عمومی ها، خبرگزاریها ،آژانس های اطلاع رسانی به تولید، جمع آوری، آرشیو، جستجو، ویرایش و انتشار تصاویر اختصاص یافته است.

شما به‌عنوان روابط عمومی یک سازمان، خواه حرفه‌ای خواه مبتدی، تولید محتوا می‌کنید و فیلم ها و تصاویرتان ارزش مادی یا معنوی دارند؛ بنابراین، برای حفظ ارزش این منابع باید به‌خوبی از آن‌ها نگه‌داری کنید. تهیه نسخه‌ی پشتیبان از مدیا و سازمان‌دهی آن‌ها در آرشیو حرفه‌ای، دو اصل مهم نگه‌داری از سرمایه سازمان محسوب می‌شوند.

از سوی دیگر با ورود به عصر دیجیتال و تسخیر دنیای عکاسی توسط دوربین های دیجیتال، فرصت ها و تهدیدهای جدیدی پیش روی روابط عمومی ها قرار گرفته است. اگرچه ظرفیت بالا و هزینه پایین عکاسی با این دوربین ها این امکان را به عکاس می دهد تا به تعداد نامحدود از رویداد مورد نظر تصویر تهیه کرده و موضوعی را از دست ندهد اما حجم زیاد و تعداد بالای تصاویر تهیه شده امکان یافتن تصویر مناسب در هنگام نیاز را کم می کند. ضمنا خطر از بین رفتن تصاویر، به علت خرابی کامپیوترها، ویروس، خرابی CD ها و ... همیشه وجود دارد.

 

 

مرکز هوشمند رسانه (مهر)

نرم افزار آرشیو مهر، قدرتمند ترین ابزار تحت وب برای مدیریت و طبقه بندی عکسها، فیلم ها و فایل های صوتی می باشد که با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی قادر به برچسب گذاری انواع مدیا بوده و جستجوی هوشمند محتوا را در اختیار سازمان ها قرار میدهد.
نرم افزار مهر، با توجه به تنوع ماژول ها برای آرشیو و دسته بندی هر مستندی (تصویری،ویدیویی و صوتی) کاربرد خواهد داشت که از آن میتوان در سازمان ها و بخش های مانند: روابط عمومی سازمان ها و مراکز دولتی یا خصوصی، سایت های اطلاع رسانی، خبرگزاری ها، روزنامه ها، مجلات، آژانس های خبری، آژانس های عکس، آتلیه های هنری و گرافیکی، عکاسان، سازمان ها و مراکزی که علاقه مند به آرشیو مستندات مالتی مدیا خود هستند استفاده نمود.

این سامانه با همکاری شرکت دانش بنیان نیافام و دانشگاه علوم پزشکی تهران تولید شده و به عنوان قدرتمند ترین ابزار تحت وب برای مدیریت و طبقه بندی عکس ها، فیلم ها و فایل های صوتی بهره برداری می شود.

مزایای آرشیو عکس حرفه‌ای

نمایش بهتر آثار

با ایجاد آرشیو حرفه‌ای، بازدیدکنندگان وب‌سایت در زمان کوتاهی، آثارتان را بررسی می‌کنند. ممکن است برخی‌ از بازدیدکنندگان بخواهند آثار بیشتری از شما مشاهده کنند که با ایجاد آرشیو می‌توانید انتظارات چنین بازدیدکنندگانی را نیز برآورده کنید.

مرتب‌شدن تصاویر و امکان جست‌وجوی تصاویر

گاهی‌ اوقات، ممکن است فقط بخواهید چند عکس را چاپ کنید و از بقیه‌ی آن‌ها به‌صورت دیجیتالی نگه‌داری کنید. ایجاد آرشیو این کار را برایتان بسیار آسان می‌کند و تک‌تک تصاویر با عناوین و توضیحات و برچسب‌ها دسته‌بندی می‌شود.
در‌صورتی‌که وب‌سایت شما آرشیو حرفه‌ای داشته باشد، کاربران می‌توانند تصاویر را براساس پارامترهای مختلف آرشیو کنند. سپس، با تایپ کلمه‌ای خاص یا کلیک‌کردن روی برچسب‌ها، تصویر مدنظرشان را بیابند.
جست‌وجو براساس برچسب‌ها هم می‌تواند چندین حالت باشد. طوری که با کلیک‌کردن روی برچسبی خاص، تمام تصاویر مرتبط با آن که در یک یا چند پوشه وجود دارد، نمایش داده شوند. سپس، برای محدودترکردن تصاویر، با‌ استفاده‌ از برچسب‌های دیگر آن‌ها را فیلتر کنید.

قابلیت استفاده در پورتال سازمانی هوشمند نیافام ( اسپریت پورتال )

در صورتی که شما مشتری محصول پورتال نیافام نیز باشین میتوانید نرم افزار آرشیو مهر را در پورتال خود بصورت یک زیر سیستم در اختیار داشته باشین و با یک لاگین به پانل مدیریت پورتال به هر دو سیستم دسترسی داشته باشید .

مشاهده‌پذیربودن برای عموم مردم و موتورهای جست‌وجو

همان‌طورکه می‌دانید، تعداد بسیار زیادی از افراد برای جست‌وجوی تصاویر مدنظر خود از موتورهای جست‌وجو، مانند گوگل استفاده می‌کنند. بنابراین، ‌ثبت‌شدن وب‌سایت در موتورهای جست‌وجو (نمایش صفحات وب‌سایت یا حداقل‌ مهم‌ترین صفحات در فهرست نتایج موتورهای جست‌وجو) باعث می‌شود افراد بسیاری کارهای شما را ببینند؛

امکان استفاده از آرشیو در هر مکانی و با استفاده از هر وسیله‌ای

دسترسی آسان به آرشیو، یکی از ویژگی‌های برتر آن محسوب می‌شود. همچنین، قابلیت به‌اشتراک‌گذاری تصاویر با دوستان و آشنایان و مشتریان نیز ارزش زیادی دارد.

استفاده از تشخیص چهره در عکس و فیلم

ثبت مشخصات توسط اپراتور انسانی کاری زمانبر و وقت گیر است که گاها باعث میشود افراد از ذخیره اطلاعات پرهیز کنند.اما وقتی تشخیص چهره را بتوانید به هوش مصنوعی بسپارید، قطعا سرعت برچسب زدن اشخاص در عکس و فیلم راحت تر و بالطبع جستجوی آنها در مستندات سریعتر خواهد بود

: لینک کوتاه خبر
متن استاتیک شماره 3 موجود نیست