دیده شدن با کمک هوش مصنوعی، برند افراد و سازمان‌ها را با هوش مصنوعی متحول کنید

دیده شدن با کمک هوش مصنوعی، برند افراد و سازمان‌ها را با هوش مصنوعی متحول کنید

دوست داشتید بخش اخبار و کلا محتوای سایت شما، مانند شبکه اجتماعی فیس بوک قابلیت تشخیص چهره افراد موجود در تصاویر را داشت؟ دوست داشتید به صورت هوشمند، سریع و ساده برای یک خبر یا حتی تمامی محتوا تصویری موجود در سایت این کار را انجام می‌دادید؟ راحت افراد را تگ می-کردید و یک محتوا با قابلیت تشخیص چهره هوشمند می‌ساختید. فکر می‌کنید چه ویژگی‌های مهم به سایت شما اضافه می‌شد و این کار چه تاثیر مثبتی برروی رتبه سایت، برند سازمان شما، افراد و شخصیت‌های موجود در تصاویر داشت؟ پس اگر علاقمند به ایجاد یک تغییر مهم در بالابردن رتبه سایت و برندسازی افرادی که با شما در ارتباط هستند می‌باشید در ادامه این مقاله پاسخ خود را خواهید گرفت.  
در عصر جدیدی قرار داریم، عصر هوش مصنوعی، در این دوران نمی‌شود با تکنیک‌های دهه‌های قبل کاری را انجام داد و توقع رسیدن به اهداف مهم و مراتب بالا را داشت. در عصر هوش مصنوعی رقیبان ما دقیقتر، سریعتر و هوشمندتر عمل می‌کنند. دلیل آن هم استفاده از ابزارها و روش‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بالا بردن توان سیستم‌ها و همچنین قدرت تحلیل خود است. در این مقاله یکی از ویژگی‌های یک ابزار قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی را برای شما معرفی می‌کنیم که سازمان شما و برندسازی افراد را به شدت متحول خواهد کرد. البته یک نکته مهم را دقت کنید که نیاز به ترسیدن از هوش مصنوعی نیست یا اینکه خیال کنید که نیاز به زدن صدها و هزاران خط کد برنامه دارید، بلکه در این مقاله ابزاری را خواهید شناخت که به راحتی با چند کلیک ساده شما را وارد دنیای جذابی از قابلیت‌های هوشمند خواهد کرد.

no result

تشخیص چهره یکی از کاربردهای مهم مبحث هوش مصنوعی و پردازش تصویر است. این ویژگی کاربردهای بسیاری دارد. شناسایی سریعتر افراد یکی از کاربردهای متداول و شناخته شده این فناوری می‌باشد. قابلیت تشخیص چهره هوشمند در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی از موارد جذاب کاربری شبکه اجتماعی فیس بوک است. فیس بوک و الگوریتم هوشمند آن با آنالیز ویژگی تصاویری که افراد در آن تگ شده‌اند اقدام به شناسایی و یادگیری چهره افراد می‌کند و از آن به بعد حتی اگر فردی در تصویری تگ نشود، بازهم قابلیت شناسایی آن فرد را داشته و این موضوع را به آن فرد اطلاع می‌دهد. اما تا به امروز هیچ سایت یا پورتالی چنین قابلیتی در تگ کردن هوشمند افراد و شناسایی هوشند افراد در عکس را نداشته است.

تنها پورتال و سایت‌های سازمانی مبتنی بر اسپریت پورتال قابلیت تگ شدن افراد در تصویر و شناسایی هوشمند آن‌ها در باقی عکس‌ها و آرشیو یک سایت سازمانی را دارند. تا قبل از این تنها فیس بوک دارای چنین ویژگی بوده‌ است.

این سوال پیش می‌آید که یک چنین توانایی که مبتنی بر الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین توسط شرکت دانش بنیان نیافام توسعه داده‌ شده است چه فایده‌ای برای برندینگ افراد و سازمان‌ها دارد؟
پاسخ به این سوال را از چند دیدگاه مختلف می‌توان بررسی نمود. فواید آن برای افراد، پورتال و سایت‌های سازمانی. برای افراد چندین ویژگی را به همراه خواهد داشت که مدیران عالی و مسئولان روابط عمومی سازمان‌ها به آن بسیار علاقمند هستند. افرادی که در سایت‌ها و پورتال‌های سازمانی تصویرشان تگ می‌شود و به صورت هوشمند قابل شناسایی می-باشند از لحاظ موتور‌های جستجو مانند گوگل امتیاز بالاتری را پیدا می‌کنند. امکان جستجوی باکیفیت این افراد در موتورهای جستجو ارتباط مستقیمی با بحث برند شخصی آن‌ها خواهد داشت و آن را بسیار تقویت خواهد کرد.

 

قابلیت تشخیص چهره به کمک هوش مصنوعی در پورتال سازمانی نیافام ( اسپریت پورتال )

 

نکته دیگر از لحاظ پورتال و سایت‌های سازمانی است. طبیعتا بسیاری از افراد و مدیران عالی علاقمند به بودن در مطالب سایت‌های روابط عمومی و خبرگزاری‌هایی هستند که دارای امتیاز بالاتری در موتورهای جستجو بوده و باعث تقویت برند سازمانی آن‌ها می‌شوند. از طرف دیگر بسیاری از فعالان بخش تولید محتوا، رسانه و روابط عمومی علاقمند به دراختیار داشتن سایت و امکاناتی هستند که سئو بالاتری داشته و موارد و مطالب تولید شده توسط آن‌ها بیشتر از رقبا امکان دیده‌ شدن داشته باشد. یکی از موارد بسیار مهم در بالا بردن سطح سئو در موتور جستجو گوگل قابلیت تگ کردن هوشمند افراد و تشخیص چهره آن‌‌ها است.
مسئله مهم دیگر این که بر طبق تجربه‌های کاربری بدست آمده از نتیجه تگ کردن افراد توسط این پورتال،  بعد از تگ شدن، لینک‌های ایندکس شده در گوگل و پیشنهاد‌های بسیار بیشتری نسبت به قبل از اینکه فرد خاصی تصویرش تگ شود توسط موتور جستجو ارائه گردید، این سیستم به وسیله معرفی افراد در داخل تصاویر و گذاشتن نام افراد در توضیحات عکس باعث معرفی شدن بهتر تصاویر به گوگل شده و باعث بهتر دیده شدن سایت و ایجاد لینک‌های بیشتری به آن می‌گردد که در نهایت موجب ارتقای کیفیت سئو می‌شود.
در اسپریت پورتال یک بخش ویژه به نام ماژول تحریریه الکترونیک وجود دارد، که بعد از نیازسنجی از متخصصان روابط عمومی، با هدف تولید بهترین و پیشرفته‌ترین ابزار برای مکانیزاسیون فرایند تولید و ایجاد گردش کار از مرحله پیش نویس تا مرحله انتشار مطالب متنی و انواع محتوای چند رسانه ای توسعه یافته است.

استفاده از تمام قابلیت‌ها در این سیستم با چند کلیک ساده امکانپذیر خواهد بود و یک تجربه ناب کاربری مبتنی بر سادگی و کیفیت برای شما بوجود خواهد آمد.

دو قابلیت تشخیص چهره و هویت شخصیت‌های حاضر در تصاویر اخبار جهت غنی‌سازی محتوای تولید شده و تگ شدن نام شخصیت-ها بر روی تصاویر در سایت و همچنین سامانه خودکار تشخیص چهره و تگ گذاری کلیه تصاویر پیشین اخبار متنی و تصویری بخشی از ویژگی‌های مهم این پورتال سازمانی هوشمند دانش بنیان است که به عنوان تنها پورتال سازمانی دانش بنیان در ایران شناخته می‌شود.

 

نمایش نام شخصیت های درون تصاویر اخبار به کمک هوش مصنوعی در پورتال سازمانی نیافام

 

قابلیت تشخیص چهره در تصاویر مطالب تحریریه پورتال سازمانی هوشمند نیافام (اسپریت پورتال)، امکانی جذاب و کاربردی است که تاثیر بسزایی در ارتقای اعتبار وبسایت از لحاظ رعایت استاندارد WCAG و بهینه‌سازی مطالب برای موتور جستجو دارد.
با استفاده از سیستم تشخیص چهره یا Face Recognition می‌توان تصاویر اشخاص درون فایل‌های تصویری را ردیابی و شناسایی نمود. با یک بار معرفی یک چهرۀ جدید به سیستم، می‌توان به راحتی او را در تصاویر دیگر مورد شناسایی قرار داد و نام او را در تگ‌های خاصی در کنار تصویر به صورت خودکار، ثبت خواهد شد. این ویژگی هم در هنگام نمایش مطلب در وبسایت و هم در ارتقای کیفیت ایندکس شدن مطالب و ارتقای  سئو (SEO: Search Engine Optimization) تأثیر خود را نشان می‌دهد.
با اسپریت پورتال همیشه پیشتاز خواهید بود.

 

: لینک کوتاه خبر
متن استاتیک شماره 3 موجود نیست