در دامین آتوریتی جدید، چه تغییراتی ایجاد شده ‌است؟

در دامین آتوریتی جدید، چه تغییراتی ایجاد شده ‌است؟

بر اساس اطلاعاتی که Moz منتشر کرده است، در نحوه محاسبه اعتبار دامنه‌های اینترنتی تغییراتی صورت پذیرفته است و آنها به دنبال ایجاد تغییراتی منطقی می باشند. در ادامه، این تغییرات را بررسی می‌کنیم:

  • پیش از این دامین آتوریتی در مواجهه با یک مجموعه بزرگ از نتایج جستجوی دستکاری نشده محاسبه می‌شد. در حقیقت، این یک روش استاندارد به حساب می‌آمد. اما در راستای پیشرفت اساسی الگوریتم DA و برای اینکه امتیازی که بدست می‌آید بیشتر قابل اتّکا باشد، آن را تغییر داده‌اند. دامین آتوریتی جدید در شناخت سایت‌هایی که پیش از این با هر کلید‌واژه ای رتبه بدست نمی‌آوردند بهتر عمل می‌کند.
  • برای محاسبه دامین آتوریتی به جای اتّکا به یک مدل خطی از الگوریتم‌های شبکه عصبی استفاده می‌شود.  این رویکرد مزایای بسیاری دارد و به‌عنوان مثال شامل یک مدل بسیار دقیق‌تر می‌ شود که می‌تواند دستکاری لینک‌ها را ردیابی کند.
  • بسیاری از عوامل و معیار‌های امتیازدهی در دامین آتوریتی ارتقا یافته‌اند. علاوه بر توجه به تعداد لینک‌ها، Spam Score کمپانی Moz با توزیع پیچیده لینکها بر اساس کیفیت و ترافیک و در نظر گرفتن عوامل دیگر، یکپارچه می شود.

no result

این پیشرفت‌های بنیادی در دامین آتوریتی یک معیار بسیار بهتر و مطمئن‌تر از قبل را بدست می‌‌آورد. در حقیقت آنها قادر خواهند بود اسپم‌ها را از بین ببرند، ارتباط ها و وابستگی ها را ارتقا دهند و از همه مهم‌تر نسبت به همه تغییراتی که گوگل ایجاد می کند، دامین آتوریتی را به‌روز نمایند.

موارد ذکر شده به این معنی است که در زمان اجرایی شدن دامین آتوریتی جدید، تغییراتی در DA‌ها مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که باید از دامین آتوریتی به عنوان یک معیار نسبی استفاده شود. این معیار وقتی که با وب‌سایت های دیگر مقایسه نشود، کاملاً بی معنی است. یعنی اگر دامین آتوریتی وب‌سایت شما بالا یا پایین آمد، اهمیتی ندارد و آنچه که مهم است وضعیت نسبی DA شما نسبت به رقباست. بنابراین باید وضعیت DA جدید خود را نسبت به رقبای خود بسنجید.

در نهایت گفتنی است که حاصل این تغییرات از سوم مارچ 2019 قابل مشاهده می باشد. اعمال تغییرات در دامین آتوریتی مداوم و همیشگی است، همان‌گونه که گوگل هر‌ساله تغییرات بسیاری را در الگوریتم‌های خود اعمال می‌کند.

: لینک کوتاه خبر
متن استاتیک شماره 3 موجود نیست